• +90 216 318 60 77
  • bilgi@ymidis.com.tr
  • TR  |  ENG

Bir Bakışta

2012 yılında kurulan Yapı Merkezi İDİS (İDİS, Türkçe ’de İzleme Denetim ve İletişim Sistemlerinin kısaltmasıdır) Mühendislik A.Ş., karayolu ve demiryolu taşımacılığı endüstrisine yenilikçi, uygun maliyetli ve ödüllü projeler sunmak üzere Yapı Merkezi' nin güçlü deneyimlerinden ve yeterliliğinden yararlanmaktadır.

YM İDİS hem temel demiryolları hem de kara yolları projelerinin karmaşık sorunlarına yanıt vermek üzere Yapı Merkezi’ nin sistem mühendisliği bilgisinin ve yeterliliğinin derinliğini ve genişliğini birleştirmektedir.


Biz Kimiz ?

YM İDİS, YM Holding Grubu şirketleri ile birlikte çalışır ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BİT) değişimlerinin getirdiği zorlukları birlikte ele almak için teknoloji ortaklarını ve müşterilerini seçer.

Yapı Merkezi Grubu'nun teknolojik sistemler kolu olarak, Toplu Taşıma ve Demiryolu inşaatı segmentinde Yapı Merkezi'nin bölgesel liderliğini güçlendiriyoruz.

Uzmanlık alanlarımız sinyalizasyon/kontrol, iletişim ve ana karayolları/tünel, toplu taşıma ve Ana hat demiryolları projelerindeki diğer alçak gerilim sistemlerinin Gerekliliklerin Yönetimi, Sistem Mühendisliği, Sistem Mimarisi, Detaylı Tasarım ve Tasarım Yönetimi, Tedarik Yönetimi, Sistem Entegrasyonu, Saha Kurulumu, Test ve Devreye Alma alanlarıdır.

YM İDİS Proje Tasarımı ve Uygulama Merkezi; uzman ekiplerimizin, YM Grubu’nun dünyanın dört bir yanında dahil olduğu D&B projeleri için son teknoloji demiryolları S&T ve karayolları E&M çözümlerini tasarlayıp koordine ettiği yer olarak İstanbul'un Asya yakasında bulunmaktadır.

Demiryolları ve Karayolları sistemlerinin hızlı dijital dönüşümünün yol açtığı yeni teknolojik zorlukların üstesinden gelmek için Türkiye, Avrupa ve Asya'daki seçkin teknoloji ortaklarımızla birlikte çalışıyoruz.

Üç kıtadaki proje sahalarında bulunan uzman proje ekiplerimiz, tasarımlarımızı ve özenle seçilmiş ve entegre sistemler, alt sistemler ve bileşenleri en yüksek kalitede operasyonel demiryolları ve karayolları çözümlerine dönüştürmektedir.

Proje Gerekliliklerine odaklanmış ürün geliştirme, YM İDİS için her zaman bir öncelik olmuştur. İstanbul'un Avrupa yakasında bulunan İstanbul Teknik Üniversitesinin Maslak kampüsünün arazisinde bulunan Ar-Ge tesislerimizde, Dünya çapındaki projelere yerleştirilen geniş bir yeniliklere açık ve uygun maliyetli olan bir ürün portföyü (COTS PLC tabanlı ray anklaşman sistemi dahil) geliştirdik.

Muhtemelen duymadığınız en ünlü şirketiz!

  • Sinyalizasyon Sistemleri
  • Telekom Sistemleri
  • Zayıf Akım Sistemleri
  • Ürün Geliştirme